پاسخگویی اپل در باره Error 1009 در ایران

ارور 1009 اپل

در هفته های اخیر کاربران دستگاه‌های iOS اپل با پیغام Error 1009 مواجه شده‌اند که به نوعی نشان دهنده اشکالی در استفاده از این سیستم عامل است.
این مشکل همچنین اجازه دانلود یا به روزکردن نرم افزار ها از Itunes را به کاربران نمی‌دهد به همین دلیل کاربران ایرانی مجبور به استفاده از ابزارهای پنهان کردن آی پی ایران برای دانلود از آی تیونز بودند.


با توجه به اینکه برخی این مشکلات را ناشی از اختلالات اینترنتی داخل و برخی دیگر آن را به خود اپل و تحریم‌های آن علیه ایران نسبت می‌دهند از یکی از مسوولان بخش ارتباطات شرکت اپل این سوال پرسیده شده است که:


" طی دو هفته گذشته کاربران ایرانی که از سیستم‌عامل iOS استفاده می‌کنند قادر به دانلود هیچ چیز از آی‌تیونز نیستند و با پیغام Error 1009 مواجه می‌شوند. آیا این یک محدودیت از جانب اپل است یا منشا آن به داخل ایران برمی‌گردد؟ "


در پاسخ به این سوال Alan Hely مدیر ارشد بخش ارتباطات اپل در افریقا، اروپای شرقی و خاورمیانه یک پاسخ کوتاه داده است:


" ما چیزی از طریق فروشگاه آی تیونز به ایران نمی‌فروشیم " .


در همین حال نصرالله جهانگرد معاون وزیر ارتباطات در حاشیه نمایشگاه الکامپ در مورد بروز این مشکل برای کاربران ایرانی به خبرنگار دنیای اقتصاد گفت : ما هیچ گزارشی از ایجاد محدودیت برای آی تیونز در داخل ایران نداریم و احتمالا این مشکل از طرف خود اپل است.


با توجه به اینکه Error 1009 در ایران سابقه زیادی دارد و گاهی کاربران دستگاه‌های اپل در ایران با آن مواجه می‌شوند این پرسش مطرح می‌شود که آیا رفع احتمالی تحریم‌ها در دی‌ماه باعث رفع این مشکلات خواهد شد یا خیر...


البته برخی گزارشها نیز حاکی از آن است که شب گذشته این مشکل رفع شده است.ارسال نظر

نام شما *
ایمیل*
نظر *
خبرنامه
خبرنامه پارمیس
با عضویت در خبرنامه آخرین اخبار و اطلاعیه های پارمیس را در ایمیل خود دریافت نمایید.

افتخارات پارمیس

جوایز و افتخارات پارمیس