کانال رسمی آموزش پارمیس همراه

تلگرام پارمیس

کانال رسمی تلگرام پارمیس

تلگرام پارمیس

دنبال کردن اینستاگرام پارمیس

اینستاگرام پارمیس

یکشنبه, 05 خرداد 1392 15:02

وب سرویس برای برنامه نویسان

نوشته شده توسط
پسندیــدم
(0 آرا)

وب سرویس چیست؟
یک وب سرویس به معنای ساده نوعی کامپوننت تحت وب است.
این کامپوننت به application هایی که از آن استفاده می کنند این امکان را می دهد که بتوانند از متدهای این وب سرویس استفاده کنند.
بهتر است وب سرویس را با یک مثال توضیح دهیم.
فرض کنید شما می خواهید در نرم افزار حسابداری پارمیس مانده های مشتریانتان را برایشان ارسال کنید و یا پیامک های دریافتی را در برنامه خود مشاهده کنید و به آنها پاسخ دهید...


در واقع این وب سرویس به تنهایی کاری نمی کند. بلکه توابعی دارد که توسط نرم افزارهای مختلف صدا زده می شود.
البته وب سرویس ها استفاده های بسیار پرکاربردتر و مهمتری دارند مثل کار با دیتابیس و ... که در اینجا فقط یک مثال برای روشن شدن موضوع ذکر شد.

با استفاده از وب سرویس یا API شما می توانید از طریق سایت یا نرم افزار خود ارسال پیامک داشته باشید. مثلا نرم افزار اتوماسیون اداری یا مدارس و یا نرم افزار حسابداری یا وب سایت خود را به سیستم ارسال پیامک متصل نمایید.
هزینه استفاده از وب سرویس رایگان می باشد، فقط کافی است که شما یکی از نسخه های سامانه پارمیس را خریداری نمایید و همچنین ماژول پیامک پارمیس را هم باید خریداری و بر روی نرم افزار پارمیس فعال نموده باشید.

وب سرویس ارسال پیامک ( SMS ) این امکان را فراهم می آورد تا طراحان و برنامه نویسان بتوانند سایت ها ،نرم افزار های خود را به سیستم ارسال پیامک متصل نمایند .به گونه ای که بتوانند به صورت آنلاین پیامک ارسال نمایند و ساختار برنامه نویسی خود را داشته باشند .

خواندن 12279 بار آخرین بار تغییر یافته یکشنبه, 31 خرداد 1394 14:33

ارسال نظر

خبرنامه
خبرنامه پارمیس
با عضویت در خبرنامه آخرین اخبار و اطلاعیه های پارمیس را در ایمیل خود دریافت نمایید.

افتخارات پارمیس

جوایز و افتخارات پارمیس