جزئيات همكاري سازمان IT ايران با كميسيون ملي يونسكو

جزئيات همكاري سازمان IT ايران با كميسيون ملي يونسكو - 1.0 out of 5 based on 1 vote
جزئيات همكاري سازمان IT ايران با كميسيون ملي يونسكو

سازمان فناوري اطلاعات ايران و كميسيون ملي يونسكو در ايران، همكاري‌هاي خود را به منظور تنظيم چارچوب همكاري‌هاي مشترك در حوزه فناوري اطلاعات و ارتباطات و ارتقاي جايگاه كشورمان در مجامع بين‌المللي گسترش مي‌دهند.


به گزارش ایسنا، حركت در راستاي تحقق اهداف فناوري اطلاعات ايران در برنامه پنجم توسعه كشور و در جهت ارتقاي جايگاه و موقعيت كشور در اين حوزه و پيگيري مصوبات اجلاس جهاني سران درباره جامعه اطلاعاتي و ساير مصوبات مجامع بين‌المللي از جمله اهداف گسترش همكاري ها با كميسيون ملي يونسكو در ايران محسوب مي شود.


اخيرا تفاهم نامه همكاري در اين خصوص به امضاي دو طرف رسيده است كه بر اساس اين تفاهم نامه، كميسيون ملي يونسكو در ايران و سازمان فناوري اطلاعات ايران، همكاريهاي لازم را در جهت تدوين شاخصهاي فناوري اطلاعات و ارتباطات در آموزش در راستاي برنامه‌هاي كلان كشور و فعاليتهاي يونسكو در اين حوزه را عملياتي خواهند كرد.


همچنين، كميسيون ملي يونسكو در ايران حمايت و همكاريهاي لازم را براي گسترش فعاليت‌هاي بين‌المللي در بخش فناوري اطلاعات و انتقال موثر پيشرفتهاي كشور در حوزه بكارگيري فناوري اطلاعات و ارتباطات به يونسكو را اجرايي مي‌كند.


همكاريهاي لازم در جهت تدوين شاخص‌هاي سواد اطلاعاتي در راستاي برنامه‌هاي كلان كشور و فعاليت‌هاي يونسكو و تدوين گزارشات ملي از جمله گزارش ملي شاخص‌هاي به كارگيري فناوري اطلاعات در آموزش، گزارش پيشرفت‌هاي جمهوري اسلامي ايران در پيگيري مصوبات WSIS و ساير گزارشات مورد نياز كشور از ديگر محور هاي اين تفاهم نامه محسوب مي‌شود.


توسعه هدفمند و هوشمندانه تعاملات با كشورها، نهادها و مجامع بين المللي در حوزه فناوري اطلاعات بر پايه منافع و مصالح ملي از جمله راهبردهاي 14 گانه تعريف شده براي توسعه فناوري اطلاعات در كشور است؛ برهمين اساس و به منظور شناسايي مجامع بين المللي و حضور پرنگ در تصميم سازي‌هاي اين حوزه، برنامه هاي گسترده‌اي در سازمان فناوري اطلاعات ايران تدوين شده است.

آخرین بار تغییر یافته پنج شنبه, 26 مرداد 1391 09:21


ارسال نظر

نام شما *
ایمیل*
نظر *
خبرنامه
خبرنامه پارمیس
با عضویت در خبرنامه آخرین اخبار و اطلاعیه های پارمیس را در ایمیل خود دریافت نمایید.

افتخارات پارمیس

جوایز و افتخارات پارمیس